Dobrovoľníci z Taizé (aj) v Pezinku

Kapucínsky kostol
Vložiť do kalendára

Už niekoľko rokov sa títo dobrovoľníci vydávajú na cestu do rôznych krajín Európy, aby navštívili miestne spoločenstvá a mladých ľudí. Tento rok budú Markus z Nemecka a Ismael z Bolívie cestovať po Španielsku a Slovensku, prijímajúc pohostinnosť domácich ľudí, aby zdieľali svoje skúsenosti z Taizé a spoznali život miestnych cirkví.

Ich cesta začína 2. marca v Bratislave, kde majú stráviť tri dni. Následne plánujú navštíviť Žilinu, Ružomberok, Prešov, Košice, Banskú Bystricu, Pezinok, a svoje putovanie opäť skončia v Bratislave

Pezinské stretnutie sa uskutoční už najbližší pondelok, 11. marca so začiatkom od 18:00 hod. sv. omšou v Kapucínskom kostole, po ktorej bude nasledovať krátke posedenie/zdieľanie.

Cesta dobrovoľníkov nadväzuje na Medzinárodné modlitbové bdenie Together v Ríme, ktorého jadrom bola ekumenická modlitba pred začiatkom synody v septembri 2023 a Európske stretnutie v Ľubľane na konci minulého roka. Tento rok sa uskutoční Ekumenické stretnutie mladých Slovákov a Čechov v Prahe, a to v období od 19. do 21. apríla.

„Pripomínajúc si tradíciu a bohatý zdroj viery vo vašej krajine by sme radi spoznali život mladých zo Slovenska v súčasnosti a pozvali ich dozvedieť sa, čo zažívajú mladí ľudia, ktorí sa rozhodli stráviť istý čas v Taizé, vo Francúzsku.“

/Markus z Nemecka a Ismael z Bolívie/

Autor: Pavol Štefanička