4. VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Ostatné oznamy a informácie:

•  Dnes po sv. omši je zbierka na seminár. Za vaše milodary nech vás Pán odmení.
  •  Ďakujeme všetkým brigádnikom, ženám i mužom, ktorí prišli pomôcť či už pri upratovaní okolia kostola a fary alebo s prevalenou kanalizáciou na fare.
  •  V stredu po večernej sv. omši vystavíme vo Farskom kostole Sviatosť Oltárnu na poklonu. Vo štvrtok bude poklona prerušená v čase sv. omše a bude pokračovať do piatkovej večernej sv. omše.
  •  Vo štvrtok o 18:00 bude v Dolnom kostole sv. omša pre prvoprijímajúcich. Po sv. omši bude priamo v Dolnom kostole stretnutie s rodičmi detí, ktoré pôjdu na 1. sv. prijímanie 5. mája (ZŠ Bielenisko).
  •  V piatok 26. apríla pozývame mladých na Otvorené stretnutie spoločenstva o 19:00 v hornej sále u kapucínov (vstup cez veľkú drevenú bránu). Téma večera: O učeníctve; hosťom večera bude Andrej Kmotorka (zo spoločenstva Piar Prievidza). Večer bude sprevádzaný chválami, slovom a pohostením.
  •  Všetkých miništrantov našej farnosti pozývame na miništrantské stretnutie s pánom kaplánom, ktoré sa uskutoční v sobotu 27. apríla o 10:00 na fare. Obzvlášť pozývame na toto stretnutie aj chlapcov, ktorí neminištrujú, ale uvažujú, že by si túto službu pri oltári radi vyskúšali. V prípade priaznivého počasia si prosím vezmite aj športové oblečenie.
  •  Centrum pre rodinu Pezinok spúšťa avizované prihlasovanie na letný tábor
    rodín. Formulár nájdete na webovej stránke centra alebo cez QR kód na plagáte.
  •  Ženy a dievčatá pozývame na podujatie Čas pre ženy, ktoré bude v sobotu 4.5. 2024 so začiatkom o 19:30 hod. v kapucínskom kostole. Súčasťou programu bude modlitba chvál, prednáška a príhovorné modlitby. Po tejto časti bude večer pokračovať spoločným agapé v pastoračných priestoroch na prízemí.
  •  Deti s animátormi, katechétmi a rodičmi pozývame na Púť detí do Marianky, ktorá sa uskutoční v sobotu 18. mája 2024. Témou púte bude: 7 radostí Panny Márie. Bližšie informácie o púti a možnosť prihlásenia sa na stránke: https://erko.sk/putdeti/  a na plagáte.
  •  Tak ako vlani, aj v tomto roku pozývame mužov nad 15 rokov na púť k sv. Jozefovi robotníkovi na Kremnické bane, ktorá bude 1. mája. Odchádzame o 8:00 spred Farského kostola. Záujemcov prosíme, aby sa nahlásili v sakristii alebo cez formulár na stránke, aby sme vedeli, aký veľký autobus máme objednať.
  •  Radi by sme ponúkli škridlu, ktorú brigádnici zložili z povaly nad hospodárskymi budovami pri fare. Vzorku nájdete na kamenných lavičkách pred farou. Ak by mal niekto záujem, nech sa prihlási na fare.

TRETIA VEĽKONOČNÁ NEDEĽA

Ostatné oznamy a informácie:

•  Centrum pre rodinu Vás dnes o 11:00 srdečne pozýva do Hornej sály u Kapucínov na „Piknik farnosti“ kde sa môžete stretnúť s priateľmi alebo spoznať nových a byť spolu ako jedna veľká rodina. Môžete priniesť koláčik alebo niečo slané na zahryznutie. V prípade priaznivého počasia sa piknik bude konať v Kláštornej záhrade.
  •  Dnes sa začína týždeň modlitieb za duchovné povolania. Veriacemu, ktorý sa v tomto týždni nábožne zúčastní na verejnej pobožnosti za kňazské a duchovné povolania, sa za obvyklých podmienok udeľujú úplné odpustky.
  •  Vo štvrtok o 18:00 bude v Dolnom kostole sv. omša pre prvoprijímajúcich.
  •  V sobotu pozývame ochotných farníkov (mužov i ženy) na brigádu. Plánujeme vyčistiť povalu nad hospodárskymi budovami, vykonať zemné práce na dvore fary, práce na Sklade pomoci a jarnú úpravu areálu Farského kostola.
  •  Na budúcu nedeľu bude zbierka na seminár. Za vaše milodary nech vás Pán odmení.
  •  Pozývame chlapov nad 25 rokov na duchovnú obnovu „Divoký v srdci – Bootcamp“, ktorú pre mužov z našej farnosti bude viesť chlapský tím zo spoločenstiev Rieka života a Calvary, a to 6.-9. júna v Podolínci (pri Poprade). Počet miest limitovaný. Viac informácií nájdete na plagáte.
  •  V noci z 31.5. na 1.6. 2024 bude na hore Butkov spoločenstvo Extrémnej krížovej cesty organizovať  celoslovenskú Krížovú cestu svetla. Je určená aj pre tých, ktorí na Extrémnej krížovej ceste vôbec neboli. Začiatok je o 23:00 pri Bráne rodiny. Kto by mal záujem o dopravu autobusom z Cífera, nech sa prihlási vo formulári na stránke ekc.sk alebo na emailovej adrese ekc.modra@gmail.com. Tí, čo pôjdu iným spôsobom dopravy, sa prihlasovať nemusia. Viac informácií na stránke https://www.ekc.sk/cesta-svetla/“
  • Srdečne vás pozývame na podujatie „Návšteva 7 kostolov Pezinka“. Ide o starobylú pobožnosť, ktorú v Ríme propagoval najmä sv. Filip Néri. Vyhľadával samotu vzácnych miest, v noci sa presúval od kostola ku kostolu, pri svetle sviečky alebo mesačného svitu čítaval duchovné knihy a hľadal „ducha“. Návšteva siedmich kostolov sa stala príťažlivým a radostným spôsobom duchovného osvieženia a hlbokého duchovného hľadania. Po prvýkrát ju organizujeme aj v Pezinku, aby sme objavovali duchovnosť a kresťanskú históriu nášho mesta. Podujatie sa uskutoční v piatok 14. júna. Asi 10 km začneme pri vinosadskom kostole večernou sv. omšou o 19:00 a zakončíme okolo polnoci. Kvôli organizácii je potrebné prihlásiť sa cez QR kód na plagáte alebo emailom. Detailné informácie postupne zverejníme.