Aktivity

Kaplnka sv. Rozálie

V roku 2021 združenie získalo grant od Malokarpatskej komunitnej nadácie Revia a začalo s obnovou Kaplnky sv. Rozálie z roku 1730. Na jar 2022 plánuje dokončiť obnovu exteriéru, vrátane kamenného portálu a výplni otvorov (dvere, okenice). Za týmto účelom sa uchádza o dotáciu z grantovej schémy Bratislavského samosprávneho kraja.

Realizované práce:

  • odstránený okapový chodník
  • odstránená zavlhnutá omietka
  • obnovený náter strechy a kríža na vrchu
  • obnovený náter mreže
  • odkopanie zásypu sokla
  • dvere prevezené do stolárskej dielne

Reportáž v TV Pezinok: https://www.tvpezinok.sk/2021/zacala-sa-obnova-kaplnky-sv-rozalie/

             

Alej na farskej lúke

V roku 2022 plánuje zveľadiť farskú lúku za Kejdou výsadbou stromovej aleje a okrem iného prispieť tak k biodiverzite i adaptácii krajiny na zmenu klímy a neposlednom rade zvýši bonitu parcely vedenej ako trvalo trávnatý porast.

Lúka predstavuje kus vzácneho územia v bezprostrednej blízkostí obydlí avšak pre jej otvorenú, tieňom nekrytú polohu je v letnom období nevyužívaná na dlhšie zotrvanie ľudí. Novovysadené stromy lemujúce cestu do hory vytvoria alej, ktorá ponúkne tieň i možnosť rodinám stráviť v príjemnom prostredí vzdialenom len 10 min od sídliska viac času na lúke v predpolí vinohradov, pri potoku, na čerstvom vzduchu, v tichu…

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.