Ekumenické modlitbové bdenie v Pezinku – Together 2023

Kláštor Kapucínov
Vložiť do kalendára

Priatelia,

radi by sme vás všetkých v mene bratov Kapucínov pozvali na Ekumenické modlitbové bdenie, ktoré sa bude konať v sobotu 30. septembra, so začiatkom od 19:30 v Kláštore kapucínov. Program bude naozaj bohatý, pričom pôjde o skutočnú ,,modlitbovú vigíliu„, s presahom až do nedeľného rána.

• Vešpery – 19:30
  • Taizé modlitba – 20:00
  • Chvály (Manna) – 22:00
  • Vystavenie Eucharistie – 23:00
  • Adorácia so spevmi Taizé – 00:00
  • Mariánska hodinka – 01:30
  • Chvály (Simčatá) – 03:00
  • Ruženec – 06:00
  • Ranné chvály – 07:00

Náš modlitbový večer je reakciou na výzvu Pápeža Františka z januára tohto roku, kedy vyhlásil, že práci na nastávajúcej Cirkevnej synode bude predchádzať ekumenické modlitbové bdenie – Together 2023, ktoré sa uskutoční v rovnaký deň (30.9.), a to priamo na Námestí sv. Petra. Na tejto vigílii sa zúčastnia bratia a sestry v Kristu z celého sveta, spolu s členmi Synody, mladými účastníkmi zhromaždenia Together a predstaviteľmi rôznych Cirkví a kresťanských spoločenstiev.

„Cesta jednoty kresťanov a cesta synodálnej konverzie Cirkvi sú prepojené.“ /sv. Otec František/

Sme preto radi, že sa takto aj my s našim modlitbovým večerom budeme môcť pripojiť k tejto slávnostnej vigílii a ďakovať tak za Božie dary, ktoré sme dostali počas synodálnej cesty, po ktorej kráčame od Októbra 2021 a zároveň vyprosovať dary Ducha svätého pre prácu na ďalšej etape Cirkevnej Synody.

Počas modlitbového večera bude možnosť si aj krátko odpočinúť v spoločných priestoroch kláštora. V prípade záujmu, sa prosím prihláste vyplnením nášho formulára.

Nájdite si krátku chvíľku na modlitbu v noci, počas ktorej pôjde o veľa!

Autor: Pavol Štefanička