Dni dôvery v Pezinku

Dni dovery
23.11.2018 - 25.11.2018
Kapucínsky kostol, Pezinok a priľahlé mestské časti
Vložiť do kalendára

Priatelia,

Pre množstvo mladých ľudí ekumenická komunita Taizé predstavuje jednotu, dôveru, radosť a nádej. Každý týždeň sa mladí ľudia z celého sveta stretávajú v Taizé, aby sa spoločne modlili, spievali a aby zdieľali svoje myšlienky.

Pozývame Ťa spolu s bratmi z Taizé na Dni Dôvery, ktoré sa uskutočnia 23.-25.11.2018 Pezinku.

Mottom nášho stretnutia je „Nevyčerpateľná radosť„. Zdieľať ju budeme spoločne s mladými ľuďmi zo Slovenska a Čiech ako aj našimi hosťami – bratmi z komunity Taizé. Stretneme sa v Pezinku, malebnom mestečku na úpätí Malých Karpát. Tu sa s otvoreným srdcom pokúsime vytvoriť jednotu a objaviť Nevyčerpateľnú radosť.

Od piatku do nedele sa účastníci zapoja do spoločných modlitieb s meditatívnymi spevmi, načúvaniu Božiemu slovu a modlitbou v tichu. Rovnako ako v Taizé budú na programe biblické úvody brata z Taizé, rozhovory v malých skupinkách, workshopy, návštevy, diskusie na rôzne témy a spoločné jedlo. Pútnici budú podľa možností ubytovaní v hostiteľských rodinách.

Radi by sme Ťa poprosili o pomoc s propagáciou na mieste, kde žiješ. Aby nikto nemohol povedať, že sa o Dňoch dôvery nedozvedel.

Registrácia je potrebná kvôli príprave potrebných vecí na príjemné prežitie spoločných dní, preto sa treba registrovať najneskôr do 31.10. (po tomto termíne už negarantujeme vstupný balíček). Avšak, Taizé modlitby počas stretnutia sú otvorené pre všetkých aj bez registrácie.

Registračný formulár a ďalšie informácie nájdeš na www.dnidovery.sk,  alebo sleduj náš instagram @dni_dovery18, či facebookovú udalosť. V prílohe pripájame aj letáčik s informáciami.

Prajeme požehnané dni a verím, že sa stretneme na Dňoch Dôvery.

Autor: Pavol Štefanička