„Pošli tašku“ – projekt pomoci seniorom

Od marca 2020 je Centrum pre rodinu – Pezinok súčasťou siete farských charít v rámci Bratislavskej arcidiecézy. Cieľom farskej charity je byť na blízku tým, čo to potrebujú. V súčasnom boji s koronavírusom by sme boli radi nablízku obzvlášť našim seniorom, chorým, osamelým, či rodinám, ktoré v súvislosti s touto pandémiou pocítili núdzu.
Keďže najohrozenejšou skupinou sú seniori, zapojili sme sa do projektu „Pošli tašku“, ktorého cieľom je priniesť seniorom tašku so základnými potravinami, hygienickými potrebami a nejakou drobnosťou, aby vedeli, že tu niekto je, komu na ňom záleží. Chceme vytvoriť seniorom zázemie, aby nemuseli opúšťať svoje príbytky a zvládli karanténu s úsmevom.
Povedzte nám prosím, ak viete o niekom, kto takú pomoc potrebuje. Ak ste seniori, môžete sa prihlásiť aj sami. Radi budeme nablízku.
Kontakt:
Viac informácii na:  www.pezinskerodiny.sk