OZ Dedičstvo

V roku 2020 členovia našej farnosti Pezinok, s cieľom podieľať sa na prehlbovaní vzťahu ľudí ku kultúrnemu i prírodnému dedičstvu ako aj kresťanským tradíciám, založili Občianske združenie DEDIČSTVO, ktorého štatutárom je pezinský farár. V minulom roku združenie získalo grant a započalo obnovu kaplnky sv. Rozálie, v tomto roku plánuje zveľadiť farskú lúku za Kejdou výsadbou stromovej aleje i prispieť k obnove kostolíka na Cajle, ktorý nie je národnou kultúrnou pamiatkou a je tak ťažšie preň získať dotácie z verejných zdrojov.

Týmto by sme Vás preto chceli požiadať o poukázanie 2 % z dani z príjmu Občianskemu združeniu DEDIČSTVO. Všetky potrebné údaje i tlačivá môžete nájsť na webovej stránky našej farnosti. Tlačivá pre poukázanie 2 % z daní nájdete aj v stojanoch na časopisy. Za poukázanie 2% Vám vopred ďakujeme.

Ciele a náplň združenia, ako aj doposiaľ realizované a plánované aktivity nájdete v menu našej farskej stránky.

Informácie pre poukázanie 2% z dani z príjmu:

Autor: Fara Pezinok, 12.02.2022