Modlitba Taize každý mesiac u kapucínov

Priatelia,

pozývame vás na pravidelnú modlitbu v duchu ekumenického spoločenstva bratov z Taizé, ktorá je otvorená pre všetky generácie.

„…Spoločenstvu so živým Bohom nič tak neprospieva ako spoločná meditatívna modlitba s jej vrcholom – piesňou, ktorá sa predlžuje a pokračuje v tichu srdca, keď sa ocitáme sami. Keď prostredníctvom jednoduchej krásy symbolov vnímame Božie tajomstvo, keď ho nedusí nadmiera slov, vtedy nás spoločná modlitba, vzdialená monotónnosti a nude, otvára pre radosť z neba na zemi…“  /brat Roger/

Stretávame sa v pravidelných mesačných intervaloch, zväčša tretí piatok v mesiaci u kapucínov v Pezinku so začiatkom o 19:00. Termíny najbližších modlitieb sú nasledovné:

Spevníky, sviečky, či aj povestné Taizé kľakátka máme pripravené pre každého jedného z vás.

Komu by sa nedalo zúčastniť osobne, ale chcel by sa pripojiť k našej modlitbe aspoň na diaľku, tak budeme priamo z kostola vysielať naživo cez facebookovú skupinku nášho spoločenstva. Chcem sa prihlásiť k odberu!

Tešíme sa na vás!

Autor: Pavol Štefanička, 07.10.2018