Informácie k obnove Chrámu Premenenia Pána

2022 helmica

V mesiaci marec 2022 začala obnova exteriéru Chrámu Premenenia Pána (dolný kostol) sanovaním krovu helmice veže vrátane výmeny jej krytiny za pôvodnú keramickú a to všetko v zmysle rozhodnutí Krajského pamiatkového úradu a vydaného stavebného povolenia.

Video digitálneho zamerania

Farnosť Pezinok v roku 2020 získala z Ministerstva kultúry SR dotáciu 40 000 eúr na nákup keramickej krytiny (škridle) i klampiarskeho materiálu na celý kostol a čiastočne aj reziva. V roku 2021 naša farnosť opäť získala účelovú dotáciu na obnovu strechy kostola vo výške 40 000 eur, ktorá z veľkej miery pokryje náklady spojené so sanáciou krovu veže, reštaurovania kalicha s krížom, zadebnenia podkrovia, pokládky a upevnenia krytiny vrátane umiestnenia bleskozvodu a iných súvisiacich prác.

3D model
Reportáž v TV Pezinok

Opravu exteriéru dolného kostola, t.j. sanácia strechy, oprava fasády, reštaurovanie vstupnych portalov i ostatných kamenných prvkov a podobne môžete priamo prispieť na farský účet založený za účelom obnovy nehnuteľností vo vlastníctve našej farnosti: SK39 7500 0000 0040 0966 2930 alebo poukázaním 2% z dane pre OZ Dedičstvo založené našou farnosťou aj na tento účel.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Ďakujeme.

Autor: Fara Pezinok, 03.04.2022