Deviatnik k 800. výročiu prvých jasličiek v Greccio u Kapucínov

Tento rok oslavujeme 800 rokov, odkedy sv. František prvýkrát spravil jasličky ako pripomienku toho, že Boh prišiel na svet. Pri tejto príležitosti pápež František udelil možnosť získať za obvyklých podmienok úplné odpustky každému, kto navštívi nejaký františkánsky (teda aj náš kapucínsky) kostol v období od 8.12. 2023 do 2.2. 2024.

Bratia a sestry františkánskeho tretieho rádu v Pezinku Vás spolu s bratmi kapucínmi pri tejto príležitosti pozývajú na spoločnú modlitbu Deviatnika k 800. výročiu prvých jasličiek v Greccio, a to od piatku 8. decembra do soboty 16. decembra, každý deň po sv. omši o 18:00 v kapucínskom kostole.

Viac informácii o tejto iniciatíve/pamätnom výročí si môžete prečítať na stránke kapucínov.

Autor: Pavol Štefanička, 04.12.2023