Blíži sa k nám Jasličková hra plná lásky

Jasličková

Aj tento rok sa za múrmi pezinského kláštora deje niečo predvianočno-vianočné. Áno, tipujete správne – je to Jasličková. Mladí a deti zo stretiek sa rozhodli, že sa dajú do kopy a spolu vytvoria tím, ktorý sa navzájom dopĺňa. A tak sme sa za spolupráce hercov, ktorí poctivo chodia na nácviky, rozhodli svetu ukázať, čo pre nás znamená príchod Ježiška na tento svet. A čo vlastne?

Okrem iného, Ježiš nám priniesol lásku – teda vlastne Lásku! Lebo keď prijímame Jeho do rodín, prijímame lásku. Lásku v podobe priateľa, milujúceho súrodenca… A čo ak ľudia nemilujú? Ak je v každom človeku aspoň kúsok ochoty otvoriť srdce, tak potom je pre neho ľahšie začať milovať.  A tak aj naša divadelná rodina, ktorá sa vkuse len háda, si po prečítaní vianočného príbehu uvedomí, že Ježiš prináša skutočne lásku. Síce sa narodil v maštaľke, nemal poriadnu postieľku ani oblečenie, ale mal milujúcich rodičov, a to je to najhlavnejšie.

A tak vás chceme pozvať všetkých na Jasličkovú hru plnú lásky, ktorá sa uskutoční dňa 25. decembra 2017 o 15:30. Malí aj veľkí vstup voľný!

Autor: Pavol Štefanička, 18.12.2017