Aktuálne projekty farnosti

Okrem prebiehajúcich dokončovacích prác v areáli farského kostola Nanebovzatia Panny Márie naša farnosť Pezinok realizuje v tomto roku aj s podporou Bratislavského samosprávneho kraja z dotačného programu Bratislavská regionálna dotačná schéma (schéma KULTÚRA 2021) nasledovné projekty:

HISTÓRIA FARSKÉHO KOSTOLA V PEZINKU, II. etapa

Historicko-archívny výskum a podrobná analýza identifikovaných písomných historických dokladov v domácich i zahraničných archívnych inštitúciách ako príprava na skompletizovanie výstupov všetkých doteraz realizovaných výskumov na farskom kostole v knižnej podobe.

ORGANISSIMO

Reštaurovanie unikátneho 25 registrového píšťalového organa Martina Šaška ml. zhotoveného ako majstrovské dielo („Meisterstück“) a inštalovaného na empore farského kostola v roku 1863.

Za podporu ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.

Autor: Fara Pezinok, 21.11.2021