Posviacka Farského kostola

Farský kostol v Pezinku
Vložiť do kalendára

S radosťou oznamujeme, že

1. decembra 2018 o 10:00 h.

o. arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský

slávnostne posvätí náš zrekonštruovaný farský kostol.

Srdečne vás na túto slávnosť pozývame.

Aj vďaka podpore Ministerstva kultúry SR ako aj Bratislavského samosprávneho kraja sa nám podarilo znovuotvoriť farský kostol. Okrem toho Bratislavský samosprávny kraj prispel aj na 1. etapu budovania komunitnej záhrady v areály kostola, ktorú plánujeme pre verejnosť otvoriť v roku 2019.

Projekt Dokončenie komplexnej obnovy NKP podporilo:

Prvú etapu projekt KOMUNITNÁ ZÁHRADA, priestor pre všetkých podporil:

Pokyny pre účastníkov:

Kostol otvoríme hodinu pred začatím slávnosti, t.j. o 9:00 h. Máme samozrejme pozvaných hostí, pre ktorých budú rezervované miesta vpredu v kostole. Na nerezervované miesta si môžete sadať postupne – tak, ako budete prichádzať. Kapacita je obmedzená a tak viacerým sa asi ujdú miesta na státie. V každom prípade prosíme: rešpektujte pokyny usporiadateľov.Ozvučenie bude pripravené aj pred kostolom, hoci je ťažko presne predpovedať, aké bude počasie. Pripravíme aj teplé nápoje, ale oblečenie už musí každý zvážiť sám. Z posviacky sa bude vyhotovovať videozáznam a fotografie, ktoré si bude možné potom objednať.

Autor: Fara Pezinok