Cesty k sebe XXVIII

Martina Masaryková, soprán
Matúš Trávniček, bas
Marián Šipoš, dirigent

Benefičný koncert Cesty k sebe dlhodobo patrí medzi najvýraznejšie aktivity pezinského chrámového zboru Ad Una Corda. Umelecké teleso sa snaží prostredníctvom koncertu poukázať na ochorenia detí, ktoré síce nie sú viditeľné okom, avšak sú rovnako závažné ako poruchy telesné. Zároveň majú Cesty k sebe aj umelecké ambície, a to sprístupňovať verejnosti v meste, kde nesídli žiadne profesionálne hudobné teleso, vždy nové vokálno-inštrumentálne diela.

Za existenciu projektu Cesty k sebe sa, prostredníctvom benefície a ďalších finančných darov, podarilo vyzbierať viac ako 44 tisíc eur, ktoré putovali deťom na Kliniku detskej psychiatrie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na Kramároch v Bratislave

Autor: Ad Una Corda