Blíži sa 10. Svetové stretnutie rodín v Ríme!

22.06.2022 - 26.06.2022
Aula Pavla VI. vo Vatikáne
Vložiť do kalendára

Milí priatelia,

pozývame vás na tohtoročné 10. svetové stretnutie rodín v Ríme (22. – 26. jún 2022) ktoré bude naozaj výnimočné. Prečo?

•  prvýkrát v histórii sa bude sláviť v diecézach sveta
  •  na podujatia v Ríme bude mať vďaka médiám prístup každý

Od 22. – 25. júna bude prebiehať v Aule Pavla VI. vo Vatikáne kongres, ktorý bude streamovaný s prekladom do svetových jazykov. Prenosy z festivalu rodín, svätej omše i Anjel Pána s pápežom Františkom zabezpečia slovenské katolícke médiá. K stretnutiu bolo publikovaných viacero materiálov: symboly, katechézy, videá, i slovenská verzia hymny s notami. Vo viacerých slovenských diecézach sa budú konať Diecézne stretnutia rodín s biskupmi.

V rámci bezprostrednej duchovnej prípravy na SSR spúšťa Rada pre rodinu KBS v spolupráci s TV LUX – projekt 7 videí slovenských kňazov.

V týždni od 13. – 19. júna 2022 vždy o 12.30 bude zverejnená na kanáloch Rady KBS pre rodinu 1 video-katechéza. Pozrite si upútavku už dnes na YouTube či na Facebooku. Ak máte ju možnosť zazdieľať na farských i iných stránkach, pomôžete dobrej veci.

Na Facebooku Rady bude od 22. – 26. júna slovenská delegácia prinášať aj pravidelné a vždy čerstvé reporty priamo z Ríma. Sledovatelia stránky budú automaticky upozornení.

Pre dobrú prípravu sa oplatí ešte prečítať aj krátky List pápeža Františka manželomsiahnuť ešte po obraze Marka I. Rupnika alebo si stiahnuť web-aplikáciuktorá pomáha monitorovať stav Vašej prípravy na SSR.

P.S. Ak ste blízko Oravy, zavítajte 12.6. na Deň rodiny do Hruštína. Chystajú sa aj v Novoti a nezabudnime na 26.6. – Košice, Nitra, Piešťany :).

Všetko podstatné nájdete na:

www.denrodiny.sk

FB Deň rodiny