10. riadna Kapitula kapucínov na Slovensku 23. – 27.4.´18 v Pezinku

23.04.2018 - 27.04.2018
Pezinok
Vložiť do kalendára

Riadna kapitula sa koná každé tri roky. Slovenská provincia kapucínov existuje samostatne už 3o rokov. Ide o stretnutie bratov s večnými sľubmi celej provincie. Počas týchto dní sa bratia spolu rozprávajú, modlia, ale i hodnotia uplynulé tri roky a diskutujú o budúcnosti provincie a jej nasmerovaní. Na kapitulu je vždy delegovaný generálnym predstaveným rádu brat z generálneho vedenia. Aj tentoraz ním bude generálny vikár Štefan Kožuch, pôvodom zo Slovinska. Jedným z bodov kapituly je aj voľba nového vedenia rádu. Tento rok sa bude kapitula sláviť u nás v Pezinku. Bolo tomu tak aj v roku 2006. Sv.omše budú v našom kostole ako zvyčajne, len s tým, že sa nebude spovedať. Počas času slávenia tejto udalosti, majú byť bratia oslobodení od všetkých služieb a zodpovedností, aby mohli nerušene, v modlitbe a za pomoci bratov hľadať „Ducha Pánovho“ a načúvať Jeho hlasu.

Všetkých vás prosíme o modlitbu a ďakujeme za pochopenie a ústretovosť.

bratia kapucíni

Autor: Kapucini Pezinok